Od roku 1996 pracuji na různých projektech informačních stránek. Většinou se jedná o rozsáhlé dynamické www stránky se silným databázovým zázemím.

Asi nejznámější projekt je informační server akcie-cz.kurzy.cz (archiv). Vznikl na jaře roku 1996, byl jeden z prvních dynamických zdrojů dat na českém internetu a jeho vývoj pokračoval až do roku 2001. Od začátku poskytoval informace se zpožděním jen několika sekund a rychlostí či rozsahem informací nebyl dodnes překonán. Stránky o akciích pak byly přičleněny k portálu kurzy.cz

Na tomto portálu pak vzniklo desítky dalších aplikací, na kterých jsem spolupracoval, nebo je realizoval, například rok 2000 kurzy měn, 2006 a rejstřík firem a v roce 2010 jeho vizuální varianta. Od roku 2011 pracuji na SEO a strategii portálu kurzy.cz a na zvýšení jeho návštěvnosti z 300tisíc měsíčních uživatelů u na 1 milion v roce 2014.

V průběhu práce na internetových projektech jsem získal dobrou znalost technologií a vytvořil několik doplňkových projektů k Microsoft IIS, například Huge-ASP file upload či IISTracer, real-time monitor pro IIS. Díky prodeji těchto produktů a práci na portále kurzy.cz jsem se věnoval SEO - optimalizaci pro vyhledávače, nejdříve od roku 1999 pro Altavistu, následně samozřejmě pro dobře známý Google a později i pro Seznam.

Vznikaly také drobné projekty typu proof of concept, jako například Hi resolution screenshot, CSS base64 analyzer, Base64 decoder nebo web věnovaný WMI

Historické projekty

Někeré další projekty vznikly jako vedlejší efekt serveru Akcie. Prvním z nich byl real-time obchodní systém pro obchodování s akciemi z roku 1997. Jádro systému pak rozběhla firma Private investors na adrese www.oi.cz v roce 2000. Jádro bylo napsáno v T-SQL a fungovalo včetně vypořádání a vyúčtování v reálném čase.

Real-time obchodní systém byl celkem dobrým základem pro mikroplatební bankovní systém. Opět T-SQL, opět real-time, rok 1999 a platební systém pro databázový informační systém Ariadna.cz.

Na internetovém portálu bylo třeba i zpravodajství a redakční systém, v letech 97-98 programovaný Zpravodaj.cz. Tehdy unikátní realtime kousek s hierarchickou strukturou rubrik, členěním na obory, typy zpráv a regiony.

Několik dalších projektů jsem navrhoval, jako např. názory na finanční témata, nabídky akcií, Firmy kapitálového trhu (ariadna.cz), reklamní systém a pak již neexistujíci Gondolu.